Pe locul 2! Victorie la Vaslui si Sarbatori linistite pentru handbalisti

Prima paginăŞtiri Pe locul 2! Victorie la Vaslui si Sarbatori linistite pentru handbalisti
14.12.2017

In afara unor momente din perioada de început a întâlnirii, SCM Politehnica a condus ostilitățile și și-a creat un avans pentru o victorie necesară și logică după actuala poziționare din clasament a celor două formații.

În repriza secundă, bănățenii s-au distanțat și la șapte, opt și apoi nouă goluri; 24-17, apoi 25-17 în min 40, 33-24 în min 54.

Chiar și în condițiile absențelor lui Lasica, Santeiu și Uruianu, băieții noștri au triumfat prin reușitele lui Hrimiuc 10, Marjanovic 9, Krsto Milosevic 6, Șania 3, Orbovic 2, Cîmpan 2, Vuk Milosevic 2, Fenici 1.

A fost HC Vaslui - SCM Politehnica 28-35 final, după 14-17 la pauză, iar banatenii inchid campionatul, dupa a doua etapa din returul sezonului regulat pe locul secund, cu cea mai buna aparare si cel mai bun golaveraj.

Sambata, Poli are sansa sa intre in careul de asi al Cupei, dupa meciul de acasa cu Bacaul.