Piaţa Iancu Huniade, nr. 3, 300029, Timişoara

0256.490.469

0256.490.469

Premiere Gala Sportului Timisean

Prima paginăŞtiri Premiere Gala Sportului Timisean
20.12.2021

GALA SPORTULUI TIMIȘEAN 2021

În data de 20.12.2021 a avut loc la seidul DJST Timiș o festivitate restrânsă de premiere a sportivilor și antrenorilor cu cele mai bune rezultate în anul competițional sportiv 2021 – Gala Sportului Timișean 2021.

În ciuda faptului că au avut de înfruntat un an dificil, cu multpile necunoscute și restricții în privința antrenamentelor și competițiilor, sportivii timișeni au obținut rezultate foarte bune și a fost o onoare pentru reprezentanții Direcției Județene pentru Sport și Tineret Timiș să își poată arăta aprecierea față de ei și antrenorii lor.

Îi felicităm pentru toată munca și dăruirea lor și pentru rezultatele deosebit de bune și le urăm mult succes în continuare!

Au fost premiați următorii sportivi și antrenori:

TOP OLIMPIC 2021

NOMINALIZĂRI SPORTIVI
1. DANCIU LAURENȚIU CRISTIAN – CANOTAJ – C.S.M. TIMIȘOARA
2. IORGOVAN ANDREEA – CANOTAJ – C.S.M. TIMIȘOARA
3. COPĂCEANU GEORGEANA – LUPTE - C.S.M. TIMIȘOARA
4. GROZA DARIUS – CANOTAJ – C.S.M. TIMIȘOARA
5. OSTAN ELISABETA – BOX- L.P.S. BANATUL TIMIȘOARA
6. ZARO ANITA – ATLETISM – C.S.U. POLITEHNICA TIMIȘOARA
7. DRĂGOI IULIA – ATLETISM – C.S.U. POLITEHNICA TIMIȘOARA
8. DĂNCĂNEȚ EMIL– NATATIE – C.S.U. POLITEHNICA TIMIȘOARA
9. BODO BENJAMIN – SCRIMĂ – C.S.U. POLITEHNICA TIMIȘOARA
9. TĂMĂȘILĂ IASMINA – ATLETISM – C.S.U. POLITEHNICA TIMIȘOARA
10. VĂIPAN RADU – NATAȚIE – C.S.M. TIMIȘOARA
10. DOBREN IOAN DANIEL – BOX - L.P.S. BANATUL TIMIȘOARA

NOMINALIZĂRI ANTRENORI
1. BALOJIN ZLATOMIR – CANOTAJ – C.S.M. TIMIȘOARA
2. CHIRILĂ DANIEL – ATLETISM – C.S.U. POLITEHNICA TIMIȘOARA
3. BRÎNDUȘAN PETRU – LUPTE - C.S.M. TIMIȘOARA
4. MIHAI ION – BOX - L.P.S. BANATUL TIMIȘOARA
5. IULIAN TEACĂ – SCRIMĂ – C.S.U. POLITEHNICA TIMIȘOARA
6. BĂDESCU IOAN – NATAȚIE – C.S.M. TIMIȘOARA
7. AVRAM SABIN – NATAȚIE – C.S.U. POLITEHNICA TIMIȘOARA

TOP NEOLIMPIC 2021

NOMINALIZĂRI SPORTIVI

10. IOVESCU DENIS – KARATE WUKF – C.S. SPORT RECORD TIMIȘOARA
11. DAN LUCIAN – NAVOMODELISM – C.S.M. TIMIȘOARA
12. PRODAN BIANCA – SAMBO - C.S.M. TIMIȘOARA
13. POPA GHEORGHE – NAVOMODELISM – C.S.M. TIMIȘOARA
14. NEBANCEA ALIN– NAVOMODELISM – C.S.M. TIMIȘOARA
15. POPESCU PETRIȘOR – NAVOMODELISM – C.S.M. TIMIȘOARA
16. DAN NICULINA – NAVOMODELISM – C.S.M. TIMIȘOARA
17. VAIPAN BOGDAN – CULTURISM – C.S. TIMFORTIS TIMIȘOARA
18. BEDE LASZLO – KARATE- C.S. SPORT RECORD TIMIȘOARA
19. DAN CRISTINA – NAVOMODELISM – C.S.M. TIMIȘOARA

NOMINALIZĂRI ANTRENORI

1. BEDE LASZLO – KARATE- C.S. SPORT RECORD TIMIȘOARA
2. DAN LUCIAN – NAVOMODELISM – C.S.M. TIMIȘOARA
3. VAIPAN BOGDAN – CULTURISM – C.S. TIMFORTIS TIMIȘOARA
4. NAGY ARPAD – SAMBO - C.S.M. TIMIȘOARA

Top olimpic/neolimpic PDF

 

COLABORATORI

Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Timiş (D.J.S.T.) este organizată în baza HG 776/2010

© 2017 - 2022 Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Timiş. Toate drepturile rezervate.

Dezvoltat de Blue Soft