Piaţa Iancu Huniade, nr. 3, 300029, Timişoara

0256.490.469

0256.490.469

Rezultate Campionatul National de FOND juniori

Prima paginăŞtiri Rezultate Campionatul National de FOND juniori
22.04.2018

 

FEDERAȚIA ROMÂNĂ DE CANOTAJ

CAMPIONAT NATIONAL DE FOND JUNIORI
TIMIȘOARA, 20-21.04.2018
REUNIUNEA I

4x FI
loc Nume - prenume Clubul T. Final
1 Bucu Amalia, Lebada Damaris Stefana, Ungureanu Alexandra Roxana, Baletchi Alina Maria CS Botosani 24:20.20
2 Mag Szilvia, Orosz Iasmina Adelina, Popovici Adela Corina, Mocan Dyana CSM Timisoara 25:21.19
3 Dobinda Claudia, Dobinda Madalina, Onciu Catalina, Pascariu Simona CSA Steaua Bucuresti 25:30.42
4 Burlacu Elena Delia, Aramitu Georgiana Stefania, Paraschiv Gabriela Diana, Clapon Delia Georgiana CSM Calarasi 25:33.06

2x FI
loc Nume - prenume Clubul T. Final
1 Turcanu Alice, Juncanariu Geanina Dumitrita CSA Steaua Bucuresti 25:49.00
2 Druga Cristina Florentina, Timoc Iuliana CSM Calarasi 25:59.53
3 Mandrila Teodora, Podaru Cosmina Maria CSS Orsova 27:03.30

1x F I
loc Nume - prenume Clubul T. Final
1 Maftei Tabita CS Botosani 27:13.42
2 Pal Laura Mirela CS Ceahlaul Piatra Neamt 29:16.92
3 Raileanu Cristina Alexandra CSM Iasi 29:33.13
4 Mustea Nicoleta Amalia CS Ceahlaul Piatra Neamt 29:40.86
5 Tataru Simona Georgiana CSS Orsova 29:42.96
6 Tincu Ana Maria CSM Iasi 30:08.36
7 Constantin Lorena Adriana CS Stiinta Constanta 30:16.97
8 Morosanu Georgiana CN Nicu Gane Falticeni 30:35.48
9 Surupaceanu Adriana CSS Bega Timisoara 30:55.32
10 Buiceac Ana Maria CSS Orsova 32:02.17

4- MI
loc Nume - prenume Clubul T. Final
1 Scripcaru Daniel Gheorghe, Buga Cosmin, Spencer Alexander, Iliut Alexandru CSS Orsova 23:07.85
2 Mocanu Gabriel, Enica Sebastian Andrei, Manolache Marius, Sauleanu Emanuel Constantin LPS Nicolae Rotaru 25:02.81
3 Matei Sorin Ionut, Minoiu Valentin, Stan Vladut, Pericleanu Daniel CS Dinamo Niro Bucuresti 25:21.19
4 Bordianu Nicu, Ieremciuc Cornel Traian, Chicet Paul, Panduru Robert Florin CSS Orsova 27:01.75

2- MI
loc Nume - prenume Clubul T. Final
1 Lungu Andrei, Nestian Iulian LPS Nicolae Rotaru 24:49.62
2 Carpea Cosmin, Morar Gheorghe Petrisor CSS Orsova 25:05.55
3 Curuzan Corneli Ciprian, Cirstea Sebastian CSA Steaua Bucuresti 26:28.15
4 Boboc Robert Alexandru, Sandu Stefan Cristian CSM Calarasi 26:42.32
5 Petrescu Sergiu, Gherasim Alexandru CSS Triumf 27:26.54
6 Oltean Aurel Andrei, Rad Dorin CS Muresul Tg Mures 27:35.80

4+ MI
loc Nume - prenume Clubul T. Final
1 Anton Florin Giani, Arteni Fintinariu Florin Nicolae, Bucataru Flavius Alexandru, Loghin Ciprian Constantin, Onea Petru Lucian CSM Suceava 23:38.86
2 Bocea Nicusor Vladut, Spinu Iustin Florin, Banciu Eugen, Oprea Andrei Ionut, Petreanu Victoria Stefania CS Stiinta Constanta 23:44.26
3 Sturza Razvan Sebastian, Tutuian Bogdan Daniel, Crasovan Alexandru, Nichitean Denis Robert, Nehez Roland Emeric CSS Bega Timisoara 26:14.85
4 Dobre Danut Petrisor, Nina Robert Marian, Bocra Catalin Leontin, Stetco Alexandru Gabriel, Malis Andrei Valentin CSS Orsova 26:59.37

REUNIUNEA II

4x FII
loc Nume - prenume Clubul T. Final
1 Loghin Ana Maria, Gemanari Maria Margareta, Pavel Denisa Iuliana Alexandra, Buburuzan Florentina CSS Orsova 28:06.16
2 Popa Petruta Ionela, Neculaiasa Florentina Giorgiana, Filipovici Paula Ecaterina, Chiriloaea Georgiana Florentina CSM Suceava 28:38.03
3 Drumea Iuliana, Filote Andra Elena, Morosanu Andrada Maria, Azoitei Amalia Valentina CSM Iasi 29:30.09

2x F II
loc Nume - prenume Clubul T. Final
1 Honceriu Cosmina Brandusa, Balauca Iulia Liliana CS Botosani 28:11.56
2 Ciotau Emanuela Ioana, Suta Diana Elena CSS Orsova 28:21.12
3 Toma Alexandra Camelia, Bogdan Larisa Andreea CS Stiinta Constanta 28:45.27
4 Dranca Patricia Cristiana, Lungu Manuela Gabriela CSM Iasi 32:39.88
5 Vultur Andreea, Mosneagu Denisa Gabriela CN Nicu Gane Falticeni 36:09.11
1x F II
loc Nume - prenume Clubul T. Final
1 Cires Patricia Andreea CSM Iasi 29:41.62
2 Ungurean Ancuta Adelina CS Muresul Tg Mures 31:50.11
3 Tincu Cornelia Dumitrita CSM Iasi 32:18.53
4 Vilceanu Estera Costina Beatrice CSS Bega Timisoara 32:35.72
5 Iorgovan Andreea Fabiola CSM Timisoara 32:57.38
6 Gavris Florina CS Dinamo Niro Bucuresti 35:00.32
7 Dinulescu Daria Ioana CSM Drobeta Turnu Severin 36:32.01
8 Cojoc Beatrice Diana CSS Bega Timisoara 40:18.69

2- M c.u.
Nume - prenume Clubul
1 Ignat Dan Sebastian, Gorea Bogdan CS Muresul Tg Mures 29:51.03
2 Oltean Adrian Constantin, Natea Vasile Daniel CS Muresul Tg Mures 32:27.36
3 Suteu Marian Nicolae Dumitru, Rusu Raul CS Muresul Tg Mures 36:27.17

1x M c.u.
loc Nume - prenume Clubul
1 Gheatau Gheorghe Daniel CSS Orsova 27:29.93
2 Nemciuc Cosmin Andrei CSS Orsova 28:27.20
3 Paval Constantin Iulian ACS Nada Florilor 28:54.08
4 Trofin Alin Daniel CSM Iasi 30:01.11

REUNIUNEA III

4- F I
loc Nume - prenume Clubul
1 Vezeteu Adelina Florina, Bucu Amalia, Ungureanu Alexandra Roxana, Lebada Damaris Stefana CS Botosani 24:42.62
2 Gemanari Valentina Florina, Mandrila Teodora, Tataru Simona Georgiana, Podaru Cosmina Maria CSS Orsova 25:01.85
3 Paraschiv Gabriela Diana, Burlacu Elena Delia, Aramitu Georgiana Stefania, Clapon Delia Georgiana CSM Calarasi 26:11.84

2- F I
loc Nume - prenume Clubul
1 Maftei Tabita, Baletchi Alina Maria CS Botosani 25:09.47
2 Turcanu Alice, Juncanariu Geanina Dumitrita CSA Steaua Bucuresti 25:57.24
3 Druga Cristina Florentina, Timoc Iuliana CSM Calarasi 26:18.94
4 Mustea Nicoleta, Pal Laura Mirela CS Ceahlaul Piatra Neamt 26:38.78

4x M I
loc Nume - prenume Clubul
1 Buga Cosmin, Iliut Alexandru, Spencer Alexander, Gheatau Gheorghe Daniel CSS Orsova 21:13.78
2 Sauleanu Emanuel Constantin, Enica Sebastian Andrei, Lungu Andrei, Nestian Iulian LPS Nicolae Rotaru 21:18.67
3 Bocea Nicusor Vladut, Spinu Iustin Florin, Banciu Eugen, Oprea Andrei Ionut CS Stiinta Constanta 21:50.88

2x M I
loc Nume - prenume Clubul
1 Morar Gheorghe Petrisor, Scripcaru Daniel Gheorghe CSS Orsova 22:28.86
2 Curuzan Corneli Ciprian, Cirstea Sebastian CSA Steaua Bucuresti 23:31.66
3 Munteanu Valentin Ionut, Sandu Stefan Cristian CSM Calarasi 23:33.02
4 Anghel Marius Ioan, Bucur Dumitru Valentin CS Olimpia Bucuresti 23:33.13
5 Bouhar Denis George, Nemciuc Cosmin Andrei CSS Orsova 23:34.37
6 Petrescu Sergiu, Florea Ionel CSS Triumf Bucuresti 24:15.57
7 Matei Sorin Ionut, Pericleanu Daniel CS Dinamo Niro Bucuresti 24:49.99
8 Dascalu Ionut Constantin, Druga Ioan Ovidiu CN Nicu Gane Falticeni 25:03.35
9 Rad Dorin, Oltean Aurel Andrei CS Muresul Tg Mures 25:26.48
10 Mocanu Gabriel Marian, Manolache Marius LPS Nicolae Rotaru Constanta 25:33.17

1x M I
loc Nume - prenume Clubul
1 Arteni Fintinariu Florin Nicolae CSM Suceava 24:33.86
2 Simion Dorin CS Botosani 25:29.92
3 Carpea Cosmin CSS Orsova 25:32.59
4 Danciu Alexandru Laurentiu CSM Timisoara 25:36.53
5 Ceobanu Florin CSM Iasi 25:50.92
6 Boboc Robert Alexandru CSM Calarasi 25:57.49
7 Nichitean Denis Robert CSS Bega Timisoara 26:01.94
8 Gherasim Alexandru CSS Triumf Bucuresti 26:10.09
9 Calin Vlad Cosmin CSS Orsova 26:34.10
10 Tutuian Bogdan Daniel CSS Bega Timisoara 28:10.55
11 Crasovan Alexandru CSS Bega Timisoara 29:45.74
12 Nehez Roland Emeric CSS Bega Timisoara 33:25.04

REUNIUNEA IV

4x M II
loc Nume - prenume Clubul
1 Ceistof Ancuta Gabriel, Neagoe Costi Daniel, Neamtu Claudiu, Hison Simeon Ciprian CSS Orsova 22:37.47
2 Schiau Paul Constantin, Culidiuc Eduard Dragos, Timis Sebastian, Branaru Cristian George CSS Orsova 23:50.38
3 Grama Gheorghe Marius, Tiganasu Alexandru, Stan Vladut, Minoiu Valentin CS Dinamo Niro Bucuresti 25:19.48

2x M II
loc Nume - prenume Clubul
1 Mandrila Andrei, Barabas Radu CSS Orsova 23:45.49
2 Sara Andrei Rares, Gheorghita Cosmin Georgian CS Stiinta Constanta 24:33.03
3 Onea Petru Lucian, Iacob Georgel Viorel CSM Suceava 25:35.11

1x M II
loc Nume - prenume Clubul
1 Merila Toader Iulian CSS Orsova 26:00.96
2 Lungu Marius Gabriel CSM Iasi 27:50.90
3 Gavril Andrei Constantin CN Nicu Gane Falticeni 28:46.89
4 Nedelescu Valentin Costel CSM Calarasi 31:17.61

2x M c.u.
loc Nume - prenume Clubul T. Final
1 Vultur Gabriel, Paval Constantin Iulian ACS Nada Florilor 25:31.24
2 Ignat Dan Sebastian, Gorea Bogdan CS Muresul Tg Mures 29:04.91
3 Natea Vasile Daniel, Oltean Adrian Constantin CS Muresul Tg Mures 29:51.08
4 Suteu Marian Nicolae Dumitru, Rusu Raul CS Muresul Tg Mures 30:32.55

1x F c.u.
loc Nume - prenume Clubul
1 Pascariu Simona CSA Steaua Bucuresti 29:33.06
2 Dobinda Claudia Mihaela CSA Steaua Bucuresti 31:06.45
3 Milasan Maria CS Muresul Tg Muresul 35:11.25

COLABORATORI

Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Timiş (D.J.S.T.) este organizată în baza HG 776/2010

© 2017 - 2020 Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Timiş. Toate drepturile rezervate.

Dezvoltat de Blue Soft