Piaţa Iancu Huniade, nr. 3, 300029, Timişoara

0256.490.469

0256.490.469

Rezultate si program CN canotaj fond

Prima paginăŞtiri Rezultate si program CN canotaj fond
19.04.2018

FEDERATIA ROMANA DE CANOTAJ

CAMPIONAT NATIONAL DE FOND TINERET SI SENIORI
TIMISOARA, 18-19.04.2018

Rezultate finale

FEDERATIA ROMANA DE CANOTAJ

CAMPIONAT NATIONAL DE FOND TINERET SI SENIORI
TIMISOARA, 18-19.04.2018
REUNIUNEA I
2- M 4/18/2018
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Tiganescu Mihaita Vasile, Bejan Sergiu Vasile CS Dinamo Niro Bucuresti 23:17.36
2 Ciobica Dumitru Alexandru, Pascari Cosmin CSM Suceava 23:27.20
3 Lungu Andrei, Nestian Iulian LPS Nicolae Rotaru Constanta 24:40.39
4 Morar Gheorghe Petrisor, Iliut Alexandru CSS Orsova 24:46.46
5 Cazacu Petru Ovidiu, Brinza Vladut Ionut CSA Steaua Bucuresti 25:00.23

1x M
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Enache Marian Florin CS Dinamo NIRO Bucuresti 24:18.31
2 Prundeanu Ioan CSA Steaua Bucuresti 24:19.54
3 Chioseaua Alexandru Petrisor CSM Calarasi 25:26.13
4 Ceobanu Florin CSM Iasi 26:14.68
5 Adamovici Marian Sebastian ACS Nada Florilor 27:30.44
4- F
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Popescu Cristina Georgiana, Bejinariu Viviana Iuliana, Parfenie Beatrice Madalina, Parascanu Georgiana Roxana CS Dinamo NIRO Bucuresti 22:57.56
2 Rusu Maria Magdalena, Juncanariu Gianiana Dumitrita, Heghes Madalina, Radis Simona Geanina CSA Steaua Bucuresti 23:16.62
3 Vasile Georgiana, Beres Amalia, Pop Alina Elena Ligia, Buhus Iuliana CS Dinamo NIRO Bucuresti 23:18.72
4 Gemanari Valentina, Mandrila Teodora, Buiceag Ana Maria, Podaru Cosmina Maria CSS Orsova 26:41.99

4+ M
Nume-prenume TIMP
1 Cojocaru Cristian, Damii Adrian, Tanasa Alexandru Andrei, Semciuc Mugurel Vasile, Stefan Florin CSA Steaua Bucuresti 21:38.39
2 Matinca Alexandru Ciprian, Cireasa Marian, Dedu Robert Gheorghe, Agafitei Vasile, Munteanu Adrian CS Dinamo Niro Bucuresti 22:36.95
3 Bocea Nicusor Vladut, Spinu Iustin Florin, Banciu Eugen, Oprea Andrei Ionut, Petreanu Victoria CS Stiinta Constanta 23:00.31
4 Bouhar Denis George, Spencer Alexander, Nemciuc Cosmin Andrei, Gheatau Gheorghe Daniel, Malis Andrei Valentin CSS Orsova 23:51.48
5 Munteanu Valentin Ionut, Stoica Dumitru Antonio, Sandu Stefan Cristian, Druga Cristina Florentina CSM Calarasi 23:55.67
6 Moga Eduard Catalin, Rad Dorin, Oltean Aurel Andrei, Hirgau Constantin Cristi, Natea Adelin CS Muresul Tg Mures 24:46.86
7 Spiridon Robert, Toma Paul Nicolae, Nita Robert Stefan, Spiridon Daniel Stefan CSU Politehnica Timisoara 25:05.10

2- M c.u.
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Schiopoaea Iulian Gabriel, Anton Florin Giani CSM Suceava 26:03.08
2 Bardan Dan Radu, Balosin David George CSM Timisoara 27:00.42
3 Penta Casian Dacian; Kovacs Ferencz Albert CSU Politehnica Timisoara 27:16.75
4 Vultur Gabriel, Paval Constantin Iulian ACS Nada Florilor 27:20.22

1x F c.u.
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Cozmiuc Ionela Livia CS Dinamo Niro Bucuresti 27:36.36
2 Mihai Iuliana Elena CSA Steaua Bucuresti 29:33.73
3 Milasan Maria CS Muresul Tg Mures 37:26.76
REUNIUNEA a II a
1x F
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Pascanu Nicoleta CS Dinamo Niro Bucuresti 27:32.67
2 Vrinceanu Ioana CSA Steaua Bucuresti 27:49.85
3 Ailincai Adriana CSM Calarasi 28:42.64
4 Morosan Ioana Madalina CS Dinamo Niro Bucuresti 30:09.77
5 Ungurean Ancuta Adelina CS Muresul Tg Mures 32:21.03

2- TM
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Berariu Stefan, Lehaci Florin Sorin CS Dinamo Niro Bucuresti 23:13.65
2 Horodisteanu Florin, Cornea Andrei Sebastian CSA Steaua Bucuresti 24:30.66
3 Bucur Dumitru Valentin, Halmagian David Catalin CS Olimpia Bucuresti 25:00.17
4 Udrescu Vasile Laurentiu, Danciu Alexandru Laurentiu CSM Timisoara 25:02.74
5 Vlad Bogdan George, Vaman Vladut CS Dinamo Niro Bucuresti 25:55.45

4- M
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Huc Ciprian, Adam Constantin, Pirghie Cristi Ilie, Tudosa Ciprian CSA Steaua Bucuresti 20:28.54
2 Aicoboae Vlad Dragos, Radu Constantin, Cozmiuc Marius Vasile, Macovei Alexandru Cosmin, CS Dinamo Niro Bucuresti 21:04.77
3 Rusu Danut Viorel, Chelaru Nicu Iulian, Catruna George, Chiruta Mihai CS Dinamo Niro Bucuresti 22:02.49
4 Scripcaru Daniel Gheorghe, Buga Cosmin, Calin Vlad Cosmin, Carpea Cosmin Gheorghe CSS Orsova 23:16.42
5 Homorogan Alin, Doros Bogdan Marius, Hancig Alexandru Stefan, Hodorogea Razvan Costel CSM Timisoara 30:34.02

1x TF
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Popa Iuliana CSA Steaua Bucuresti 27:20.28
2 Casu Madalina Gabriela CSM Calarasi 28:04.69
3 Anghel Roxana CS Dinamo Niro Bucuresti 28:22.40
4 Popa Andreea CSU Politehnica Timisoara 28:32.45
5 Bodnar Ancuta Nicoleta CS Dinamo Niro Bucuresti 28:39.65
6 Scridon Gina Florina CS Dinamo Niro Bucuresti 32:26.14
2- F
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Beres Madalina, Tilvescu Denisa CS Dinamo Niro Bucuresti 25:47.32
2 Budeanu Ioana Andreea, Tivodariu Maria CS Dinamo Niro Bucuresti 26:34.00
3 Andron Monica Georgiana, Rusu Vasilica Alexandra CS Ceahlaul Piatra Neamt 27:17.42
4 Danut Elena, Dinulescu Raluca CSA Steaua Bucuresti 27:23.71
REUNIUNEA a III a 4/19/2018
2x M
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Prundeanu Ioan, Tudosa Ciprian CSA Steaua Bucuresti 21:48.84
2 Aicoboae Vlad, Cozmiuc Marius CS Dinamo Niro Bucuresti 22:37.66
3 Ciobica Dumitru Alexandru, Arteni Fintinariu Florin Nicolae CSM Suceava 23:10.97
4 Iliut Alexandru, Mandrila Andrei CSS Orsova 23:48.54
5 Sara Andrei Rares, Gheorghita Cosmin Georgian CS Stiinta Constanta 25:25.83

4x F
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Logofatu Elena, Bodnar Ancuta Nicoleta, Bejinariu Viviana Iuliana, Vasile Georgiana CS Dinamo Niro Bucuresti 22:38.42
2 Tincu Cornelia Dumitrita, Cires Patricia Andreea, Tincu Ana Maria, Raileanu Cristina Alexandra CSM Iasi 26:21.94
3 Popa Petruta Ionela, Neculaeasa Florentina Giorgiana, Filipovici Paula Ecaterina, Chiriloaia Georgiana Florentina CSM Suceava 27:19.82

8+ F
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Budeanu Ioana Andreea, Buhus Iuliana, Pop Alina Elena Ligia, Parascanu Georgiana Roxana, Parfenie Beatrice Madalina, Beres Amalia, Beres Madalina, Tivodariu Maria, Spetco Andreea CS Dinamo Niro Bucuresti 22:03.52
2 Danut Elena, Ciritel Cosmina Elena, Onciu Catalina, Rosu Larisa Elena, Acsinte Ioana Irina, Juncanariu Dumitrita Geanina, Rusu Maria Magdalena, Dinulescu Raluca, Pascariu Simona CSA Steaua Bucuresti 22:29.54
3 Druga Cristina Florentina, Clapon Delia Georgiana, Paraschiv Gabriela Diana, Puscasu Veronica, Casu Madalina Gabriela, Buzdugan Madalina, Ailincai Adriana, Timoc Iuliana, Burlacu Delia Elena CSM Calarasi 24:37.71
4 Tataru Simona, Buiceag Ana Maria, Gemanari Maria Margareta, Ciotau Emanuela Ioana, Buburuzan Florentina, Gemanari Valentina Florina, Pavel Denisa Alexandra, Suta Diana Elena, Loghin Ana Maria CSS Orsova 25:39.26
5 Orosz Iasmina, Mocan Dyana, Alexandrescu Ioana Diana, Apetroaiei Patricia, Stef Patricia, Anculia Georgiana, Petreanu Madalina Ionela, Hada Alexandra Nicoleta, Hobean Norica CSM Timisoara 31:58.46
2+ M
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Matinca Alexandru Ciprian, Radu Constantin, Munteanu Adrian CS Dinamo Niro Bucuresti 25:11.87
2 Tanasa Alexandru, Damii Adrian, Stefan Florin CSA Steaua Bucuresti 26:42.46
3 Dragomir Ion, Hartmann Mihai, Dinulescu Daria Ioana CSM Drobeta Turnu Severin 32:38.70
4 Nita Robert Stefan, Toma Paul Nicolae, Andrici Denis Florian CSU Politehnica Timisoara DNF
2x F
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Cozmiuc Ionela Livia, Pascanu Nicoleta CS Dinamo Niro Bucuresti 24:16.49
2 Vrinceanu Ioana, Beleaga Gianina Elena CSA Steaua Bucuresti 24:20.79
3 Morosan Ioana Madalina, Anghel Roxana Iuliana CS Dinamo Niro Bucuresti 25:46.22
4 Rusu Vasilica Alexandra, Andron Monica Georgiana CS Ceahlaul Piatra Neamt 26:33.62
5 Cotarlet Ramona Stefania, Constantin Adriana Lorena CS Stiinta Constanta 26:46.86
6 Mandrila Teodora, Podaru Cosmina Maria CSS Orsova 26:57.53

1x M c.u.
Nume-prenume Clubul Timp
1 Cazacu Gabriel Ionut CSA Steaua Bucuresti 26:10.18
2 Gheatau Gheorghe Daniel CSS Orsova 26:14.59
3 Nemciuc Cosmin Andrei CSS Orsova 27:01.63
4 Popa Edward David CSM Calarasi 27:11.12
5 Balosin George David CSM Timisoara 27:45.50
6 Trofin Alin Daniel CSM Iasi 28:03.47

REUNIUNEA a IV a
4x M
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Macovei Alexandru Cosmin, Agafitei Vasile, Bejan Sergiu Vasile, Enache Florin Marian CS Dinamo Niro Bucuresti 20:17.87
2 Semciuc Mugurel Vasile, Pirghie Cristi Ilie, Adam Constantin, Huc Ciprian CSA Steaua Bucuresti 20:43.48
3 Carpea Cosmin Gheorghe, Merila Toader Iulian, Scripcaru Daniel Gheorghe, Morar Gheorghe Petrisor CSS Orsova 21:51.42
4 Bocea Nicusor Vladut, Oprea Andrei Ionut, Spinu Iustin Florin, Banciu Eugen CS Stiinta Constanta 22:34.71
5 Pericleanu Daniel, Vaman Vladut, Vlad George Bogdan, Baitoc Bogdan CS Dinamo Niro Bucuresti 22:40.93
6 Hison Simeon Ciprian, Barabas Radu, Spencer Alexander, Buga Cosmin CSS Orsova 23:28.93
Homorogan Alin, Doros Bogdan Marius, Hancig Alexandru Stefan, Hodorogea Razvan Costel CSM Timisoara retras medical

8+ M
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Berariu Stefan Constantin, Chiruta Mihai, Catruna George, Cireasa Marian, Rusu Danut Viorel, Chelaru Nicu Iulian, Dedu Robert Gheorghe, Lehaci Florin Sorin, Munteanu Adrian CS Dinamo Niro Bucuresti 20:12.95
2 Horodisteanu Florin, Simion Dorin, Curuzan Corneli Ciprian Robert, Safriuc Cornel, Cazacu Petru Ovidiu, Cornea Andrei Sebastian, Cirstea Sebastian Constantin, Brinza Ionut Vladut, Stefan Florin CSA Steaua Bucuresti 20:48.53
3 Timis Sebastian, Ieremciuc Cornel Traian, Brinaru Cristian George, Neagoe Costi Daniel, Bouhar Denis George, Ceistof Ancuta Gabriel, Calin Vlad Cosmin, Neamtu Claudiu, Malis Andrei Valentin CSS Orsova 22:47.59
4 Stiuca Aurelian, Stoian Bogdan, Tudor Emanuel, Stoian Andrei, Chioseaua Alexandru Petrisor, Stoica Dumitru Antonio, Sandu Stefan Cristian, Boboc Robert, David Marcel CSM Calarasi 23:25.11
5 Penta Casian Dacian, Tutuian Bogdan Daniel, Crasovan Alexandru, Kovacs Ferencz Albert, Spiridon Robert, Pataki Robert, Sturza Razvan Sebastian, Spiridon Daniel Stefan, Andrici Denis Florian CSU Politehnica Timisoara 24:19.76

1x TM
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Cojocaru Cristian CSA Steaua Bucuresti 25:53.94
2 Danciu Alexandru Laurentiu CSM Timisoara 26:35.22
3 Halmagian David Catalin CS Olimpia Bucuresti 26:36.92
4 Tiganescu Mihaita Vasile CS Dinamo Niro Bucuresti 26:37.69
5 Cires Cosmin Andrei CSM Iasi 26:58.77
6 Hirgau Constantin Cristi CS Muresul Tg Mures 27:02.91
7 Sauleanu Emanuel Constantin LPS Nicolae Rotaru Constanta 27:30.16
8 Udrescu Vasile Laurentiu CSM Timisoara 27:42.57
9 Nanea Danut Ionut CS Ceahlaul Piatra Neamt 28:45.69

2- TF
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Popescu Cristina, Tilvescu Denisa CS Dinamo Niro Bucuresti 25:35.82
2 Heghes Madalina, Radis Simona Geanina CSA Steaua Bucuresti 26:21.58
3 Mustea Nicoleta Amalia, Pal Laura Mirela CS Ceahlaul Piatra Neamt 27:58.98

2x M cu
Nume-prenume Clubul TIMP
1 Schiopoaea Iulian Gabriel, Anton Florin Giani CSM Suceava 25:31.89
2 Vultur Gabriel, Paval Constantin Iulian ACS Nada Florilor 26:23.57
3 Ignat Dan Sebastian, Gorea Bogdan CS Muresul Tg Mures 28:13.77

 

COLABORATORI

Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Timiş (D.J.S.T.) este organizată în baza HG 776/2010

© 2017 - 2019 Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Timiş. Toate drepturile rezervate.

Dezvoltat de Blue Soft