Timisoara bate Dobrogea Sud dupa un final entuziasmant

Prima paginăŞtiri Timisoara bate Dobrogea Sud dupa un final entuziasmant
01.02.2018

Derby total în liga naționala de handbal. Politehnica Timișoara a trecut la limită de Dobrogea, după un meci cu răsturnări spectaculoase.

Poli Timișoara rămâne neînvinsă pe teren propriu în Liga Zimbrilor și după partida cu Dobrogea Sud. După o primă repriză foarte echilibrată, Timișoara a condus la pauză cu 13-11. În partea a doua, Constanța s-a desprins la 20-17, dar gazdele nu au cedat. Într-un final dramatic, Timișoara a reușit să învingă la limită, 24-23.

După 16 etape, Poli Timișoara este pe locul secund cu 35 de puncte. Dobrogea a coborat pe 6, cu 30 de puncte.

Au marcat pentru Poli: Marjanovic 6, Orbovic 5, Hrimuc 5, Fenici 3, Krsto Milosevic 2, Lasica 2, Vuk Milosevic 1.