Piaţa Iancu Huniade, nr. 3, 300029, Timişoara

0256.490.469

0256.490.469

Topul sportivilor din Timis in 2018

Prima paginăŞtiri Topul sportivilor din Timis in 2018
14.12.2018

GALA SPORTULUI - Festivitatea de premiere a sportivilor timiseni medaliati la competitiile internationale si nationale in anul 2018, va avea loc, miercuri, 19 decembrie, la ora 17, la Resturant Flora.

Aceasta manifestare sportiva este organizata de Directia Judeteana pentru sport si Tineret Timis, premile decernate in aceasta gala au fost finantate in totalitate de Directia Judeteana pentru sport si Tineret Timis.

TOP OLIMPIC 2018

10. Andreea POPA – CANOTAJ - C.S.U. Politehnica Timișoara;
Antrenor: Ecaterina CALAPIS
Rezultate :
PARTICIPARE CAMPIONAT MONDIAL ȘI EUROPEAN TINERET
9. Benjamin Wiliem BODO – SCRIMA - C.S.U. Politehnica Timisoara
Antrenor: Virgil SĂLIȘCAN
Rezultate :
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE SENIORI ȘI TINERET .
8. Florentina CONSTANTINESCU – BADMINTON - C.S.U. Universitatea de Vest Timișoara
Antrenor: Florin POSTEUCĂ
Rezultate :
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE SENIORI .
7. Ion MĂRANU – HALTERE - C.S. Haltere Timisoara;
Antrenor: Călin MILAN
Rezultate :
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .6. Rafael SZABO – GIMNASTICĂ ARTISTICA - C.S.M. Lugoj
Antrenor: Adrian MELEANCĂ
Rezultate :
CAMPIONAT EUROPEAN JUNIORI - 1 LOC V;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .
5. Cristina Daniela BĂLAN – ATLETISM - C.S. Athletics Timișoara;
Antrenor: Raymond GULYAS
Rezultate :
CAMPIONAT EUROPEAN SENIORI - 1 LOC VII;
CAMPIONAT BALCANIC SENIORI - 1 LOC I;
CAMPIONAT BALCANIC TINERET - 1 LOC II;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NATIONALE .
4. Adriana SURUPĂCEANU – CANOTAJ - C.S.S. Bega Timișoara;
Antrenor: Elvira VĂSUȚ
Rezultate :
CAMPIONAT EUROPEAN JUNIORI - 1 LOC III;
CAMPIONAT BALCANIC JUNIORI - 1 LOC II;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NATIONALE .
3. Denis NICHITEAN – CANOTAJ - C.S.S. Bega Timișoara;
Antrenor: Dorin BENA
Rezultate :
CAMPIONAT EUROPEAN JUNIORI - 1 LOC II;
CAMPIONAT MONDIAL JUNIORI - 1 LOC IV;
CAMPIONAT BALCANIC JUNIORI - 1 LOC III;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .
2. Ivan GUIDEA - LUPTE LIBERE – C. S.M. Lugoj
Antrenor: Emil VANEA
Rezultate:
CAMPIONAT EUROPEAN SENIORI - LOCUL III;

SPORTIVUL ANULUI 2018
1. Alexandru Laurențiu DANCIU – CANOTAJ - C.S.M. Timisoara;
Antrenor: Zlatomir BALOJIN
Rezultate :
JOCURILE OLIMPICE ALE TINERETULUI - 1 LOC II;
CAMPIONAT MONDIAL JUNIORI - 1 LOC I;
CAMPIONAT EUROPEAN JUNIORI - 1 LOC II;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .

ANTRENORUL ANULUI 2018

Zlatomir BALOJIN – CANOTAJ - C.S.M. Timișoara

TOP RAMURI SPORTIVE NEOLIMPICE 2018

8. Bogdan BARCAN - KARATE - C.S.U. Universitatea de Vest Timișoara
Antrenor :
Rezultate :
CAMPIONAT EUROPEAN SENIORI - 2 LOC II;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .
7. Niculina DAN - NAVOMODELISM - C.S.M. Timișoara
Antrenor : Niculina DAN
Rezultate :
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 1 LOC II;
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 1 LOC III;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .
6. Ioana POPESCU - KARATE - C.S. UTK Timișoara
Antrenor : Mihai CIOROIANU
Rezultate :
CAMPIONAT EUROPEAN JUNIORI - 1 LOC I;
CAMPIONAT EUROPEAN JUNIORI - 1 LOC II;
CAMPIONAT EUROPEAN SENIORI - 1 LOC II;
CAMPIONAT EUROPEAN SENIORI - 2 LOC III;
5. Alin NEBARCEA - NAVOMODELISM - C.S.M. Timișoara
Antrenor : Niculina DAN
Rezultate :
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 1 LOC I;
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 1 LOC III;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .
4. Cristina DAN - Navomodelism - C.S.M. Timișoara
Antrenor : Niculina DAN
Rezultate :
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 1 LOC I;
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 1 LOC III;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NATIONALE .
3. Sebastian ZICOANE - DANS SPORTIV – C.S. Sportim Dance Timișoara
Antrenor : Emanuel JEBELEANU
Rezultate :
CAMPIONAT MONDIAL TINERET - 1 LOC I;
CAMPIONAT EUROPEAN TINERET - 1 LOC I;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .
3. Anca COPOS - DANS SPORTIV – C.S. Sportim Dance Timișoara
Antrenor : Emanuel JEBELEANU
Rezultate :
CAMPIONAT MONDIAL TINERET - 1 LOC I;
CAMPIONAT EUROPEAN TINERET - 1 LOC I;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NATIONALE .
3. Roxana LUCACIU - DANS SPORTIV - C.S. Magnum Team Timișoara .
Antrenor : Raul AVRAM
Rezultate :
CAMPIONAT MONDIAL U21 STANDARD - 1 LOC I;
CAMPIONAT EUROPEAN - 1 LOC I;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .
2. Lucian DAN - NAVOMODELISM - C.S.M. Timișoara
Antrenor : Niculina DAN
Rezultate :
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 1 LOC I;
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 1 LOC II;
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 2 LOC III;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .

1. Emilian DAN - NAVOMODELISM - C.S.M. Timișoara
Antrenor : Niculina DAN
Rezultate :
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 1 LOC I;
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 2 LOC II;
CAMPIONAT MONDIAL SENIORI - 1 LOC III;
MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE .

SPORTURI TEHNICE(Auto-Moto) – SPORTIVUL ANULUI
Ionel PASCOTĂ – MOTOCICLISM - C.S. Pascotă Timișoara
Rezultate :
Campionatul National Seniori - 1 loc I ;
Campionatul European Seniori -1 Loc II .

SPORT MASTERS – SPORTIVUL ANULUI
Sorin CAZACU - POWERLIFTING - C.S. Caza Powerlifting Timisoara
Rezultate :
DUBLU MEDALIAT LA CAMPIONATUL MONDIAL
TRIPLU MEDALIAT LA CAMPIONATUL EUROPEAN
MULTIPLU MEDALIAT LA CAMPIONATELE NAȚIONALE

SPORT PERSOANE CU DIZABILITĂȚI – SPORTIVUL ANULUI
Victor DOANĂ - C.S. MARATON 93 LUGOJ
Rezultate :
Multiplu medaliat la Campionatele Naționale .

ECHIPA ANULUI SPORTURI INDIVIDUAL
C.S.U. POLITEHNICA TIMIȘOARA – SCRIMĂ Feminin și masculin
Antrenor : Virgil SĂLIȘCAN
Rezultate : CAMPIOANĂ NAȚIONALĂ la masculin
CUPA ROMÂNIEI la feminin
LOCUL 3 CUPA EUROPEI la feminin

ECHIPA ANULUI JOCURI SPORTIVE - SENIORI 2018
C.S. INFORMATICA TIMIȘOARA - FUTSAL
LOCUL - I Campioanatul National ;
LOCUL I – Cupa Romaniei;
LOCUL I - Supercupa Romaniei

ECHIPA ANULUI JOCURI SPORTIVE - JUNIORI 2018
C.S.S BEGA TIMIȘOARA – BASCHET FEMININ
LOCUL - I Campioanatul Național U14.

 

COLABORATORI

Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Timiş (D.J.S.T.) este organizată în baza HG 776/2010

© 2017 - 2019 Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Timiş. Toate drepturile rezervate.

Dezvoltat de Blue Soft