Un egal care nu ajută prea mult pe nimeni

Prima paginăŞtiri Un egal care nu ajută prea mult pe nimeni
10.04.2018

Gaz Metan şi ACS Poli Timişoara au remizat, scor 1-1, într-un meci din etapa a IV-a, în care ambele goluri s-au marcat după minutul 80.

După o primă repriză fără ocazii de gol, oaspeţii au solicitat penalty, în minutul 59, la un duel dintre Maxi Oliva şi Sîrghi. "Centralul" George Găman a lăsat, însă, jocul să continue, chiar dacă reluările au arătat că fundaşul gazdelor l-a faultat clar pe jucatorul violetilor.

Oaspeţii au avut ocazia să deschidă scorul prin Vaşvari, dar mingea expediată din lovitură liberă a nimerit transversala.

Imediat pe contraatac, gazdele au marcat prin Joao Diogo, în minutul 83. Dar bucuria gazdelor a durat doar câteva minute, pentru că fostul jucător al Gazului, Alexandru Ciucur, a egalat, după o pasă primită de la Bârnoi.

S-a terminat 1-1, o remiză care nu ajută niciuna dintre cele două echipe, aflate în lupta pentru evitarea retrogradării.

Gaz Metan: Greab - Creţu, Fytanidis, Sîrghi, Buşu - L. Cristea, I. Neagu (Rosado '54) - Joao Diogo, Tîrcoveanu (L. Manole '68), Ely Fernandes (Chamed '55) - Rondon. Antrenor Cristian Pustai.

ACS Poli Timişoara: Straton - Haruţ, Melinte (Enescu '75), Cînu, Oliva (Ţigănaşu '71) - Vaşvari, Artean - A. Munteanu, Croitoru (Bîrnoi '57), Ciucur - M. Roman. Antrenor Leo Grozavu.