Un nou titlu pentru Timisoara la sporturile de echipa

Prima paginăŞtiri Un nou titlu pentru Timisoara la sporturile de echipa
09.07.2018

MAV Sports Timişoara este noua campioană naţională la minifotbal, după ce a câştigat turneul final de la Alba Iulia. În marea finală, disputată duminică după-amiază, timişorenii au dispus cu 3-1 de Extratereştrii Bistriţa, golurile învingătorilor fiind marcate de Mircea Stupu – 2 şi Răzvan Plopeanu.

„Bronzul” competiţiei a fost adjudecat de Borussia Hermannstadt, care a câştigat cu 1-0 în faţa celor de la Dream Team Târgu Jiu, în finala mică. Rezultatele din semifinale au fost: Extratereştrii Bistriţa – Borussia Hermannstadt 1-1 (4-3 după lovituri de departajare) şi MAV Sports Timişoara – Dream Team Târgu Jiu 4-0.

Sportivii de la MAV Sports au castigat grupa din care au facut parte, calificandu-se in sferturi, acolo unde au trecut cu mari emotii de o echipa din Bucuresti. In semifinale si finala, totul a fost mai usor, iar Mav Sports va reprezenta Romania in Liga Campionilor la futsal.