Victorie clara pentru banateni in duelul de rugby cu dobrogenii

Prima paginăŞtiri Victorie clara pentru banateni in duelul de rugby cu dobrogenii
04.10.2019

Timişoara Saracens a învins cu 69-7 Tomitanii Constanţa într-un meci contând pentru etapa a VI-a a Superligii de rugby.

La vesitiare s-a intrat cu 40-0, cu 6 eseuri înscrise de Tevita Manumua (două), Marius Lungu, Randall Morrison, Marius Simionescu și Dorin Lazăr pe final de repriză, 5 dintre ele transformate de Dănuț Jipa. În repriza a doua au mai înscris Tevita Manumua, Marius Simionescu, Stephen Shennan, Vaovasa Hinckley și Marian Sabău, două transformate de Dănuț Jipa. Oaspeții au reușit să înscrie un eseu prin Burlacu, transformat de Baron.

Aşadar, Timişoara încheie turul, în ultima etapă va sta, cu patru victorii şi două înfrângeri, dar cu câte un punct bonus în fiecare joc.

Spre sfârşitul lunii octombrie, va începe returul sezonului regulat, dar şi meciurile din partea secundă a grupelor Cupei României.

Timişoara Saracens: Lungu, Căpăţână, Halalilo, Lazăr, Iftimiciuc, Morrison, Tătăruş, Strătilă, Samkharadze, Jipa, Manumua, Umaga, Maliepo, Shennan, Simionescu. Rezerve: Rădoi, Fonofua, Aranda, Mureşan, Sabău, Rupanu, Vaovasa, Popa.