Victorie muncita pentru campioni in meciul cu CSM Bucuresti

Prima paginăŞtiri Victorie muncita pentru campioni in meciul cu CSM Bucuresti
01.10.2018

Campioana en-titre, Timisoara Saracens a primit pe stadionul Gheorghe Rascanu vizita echipei CSM Bucuresti, neinvinsa inaintea acestei runde. Banatenii au facut o prima repriza buna si cu eseul lui Vlad Neculau, transformat de Samoa Luke, care a punctat si dintr-o penalitate, conduceau dupa primele 40 de minute cu 13-3, replica bucurestenilor constand intr-o tentativa de tinta concretizata de Florin Vlaicu.

Dupa pauza, CSM Bucuresti a revenit si cu doua eseuri marcate de Kamil Sobota si Jarrid Els, respectiv o lovitura de pedeapsa semnata de Florin Vlaicu scorul a devenit egal 16-16. Finalul de partida a fost dramatic, iar lovitura de gratie a fost data de Samoa Luke dintr-o penalitate de la aproximativ 30 de metri, astfel ca tigrii au suferit prima infrangere stagionala.

Timisoara urca un loc in clasament pana pe pozitia a treia si are 14 puncte, dupa 3 victorii si un rezultat de egalitate, iar etapa viitoare campioana va juca pe terenul lui Dinamo, ultima clasata din Superliga.