Victorie violeta pe terenul lanternei!

Prima paginăŞtiri Victorie violeta pe terenul lanternei!
26.02.2018

SCM Politehnica Timișoara a câștigat deplasarea de la Politehnica Iași cu 31-27, după ce la jumătatea întâlnirii gazdele conduceau cu 15-14.

Meciul a început bine pentru băieții lui Pero Milosevic, scor 4-0 pentru ei în minutul 7, însă moldovenii s-au redresat din mers, au egalat la capătul primului sfert de oră și au avut chiar două goluri avantaj înaintea pauzei. În repriza a doua, echilibrul s-a rupt după minutul 40 în favoarea Politehnicii timișorene, care s-a distanțat la un maximum de 5 goluri, 27-22 în min 51.

Lista marcatorilor alb-violeți îi cuprinde pe Fenici 8 goluri, Marjanovic 5, Cîmpan 4, Șania 3, Ștefan 3, Orbovic 2, Hrimiuc 2, Vuk Milosevic 1, Krsto Milosevic 1, Păiuș 1.

Cu această victorie, SCM Politehnica Timișoara revine pe podiumul campionatului, mai precis pe locul al 3-lea, profitând de rezultatul duelului bucureștean Dinamo - CSM 26-25.

Următorul adversar al bănățenilor va fi... Dinamo București, joi, 1 martie, de la ora 17, la sala ”Constantin Jude”.