Piaţa Iancu Huniade, nr. 3, 300029, Timişoara

0256.490.469

0256.490.469

Topurile celor mai buni sportivi din Timis in 2017

Prima paginăŞtiri Topurile celor mai buni sportivi din Timis in 2017
18.12.2017

Festivitatea de premiere a sportivilor timiseni medaliati la competitiile internationale si nationale in anul 2017 va avea loc miercuri, la Restaurantul Flora de la ora 14.

Aceasta manifestare sportiva este organizata de Directia Judeteana pentru sport si Tineret Timis , premile decernate in aceasta gala au fost finantate in totalitate de DJST Timis.

TOP OLIMPIC 2017

10. SUIUGAN DARIUS – HALTERE - C.S. de Haltere Timisoara
Antrenor: Calin Milan
Rezultate:
Campionatul Mondial Universitar – Participare ;
Campionatul National Seniori – 3 Loc II.

10. BODO BENJAMIN – SCRIMA - C.S.U. Timisoara
Antrenor: Tudor Petrus
Rezultate:
Campionatul National Seniori - 1 loc II;
Campionatul National Seniori - 1 loc III;
Campionatul National U23- 1 loc I;
Campionatul National Juniori- 1 loc I.

9. GUIDEA IVAN - LUPTE LIBERE – C. S.M. Lugoj
Antrenor: Vanea Emil
Rezultate:
Campionatul Mondial Seniori - 1 loc VIII;
Campionatul National Seniori – 2 Loc I .

8.BALOSIN DAVID – CANOTAJ - C.S.M. Timisoara;
Antrenor: Balojin Zlatomir
Rezultate:
Campionat National Seniori – 1 Loc I ;
Campionatul National Tineret – 1 Loc I ;
Campionatul National Tineret – 1 Loc II ;
Campionatul National Juniori – 1 Loc I.

7. BALAN CRISTINA – ATLETISM - L.P.S. Banatul Timisoara
Antrenor: Serban Simona , Gulyas Raymond
Rezultate:
Campionatul National Seniori – 1 Loc III ;
Campionatul National Tineret – 1 Loc I ;
Campionatul National Juniori – 1 Loc I, 1 Loc II ;
Campionatul Balcanic Juniori – 1Loc II, 1Loc III;
Campionatul Balcanic Juniori – 1Loc I, 1Loc III.

6. HOJDA ANDREEA – ATLETISM - L.P.S. Banatul Timisoara
Antrenor: Serban Simona , Gulyas Raymond
Rezultate :
Festivalul Olimpic European – 1 Loc III;
Campionatul Balcanic Juniori II – 1Loc I ;
Campionatul National Tineret – 1 Loc III ;
Campionatul National Juniori – 1 Loc II, 1 Loc III ;
Campionatul National Juniori II – 1 Loc I, 1 Loc II , 1 Loc III .

5. DANCIU ALEXANDRU – CANOTAJ - C.S.M. Timisoara;
Antrenor: Balojin Zlatomir
Rezultate:
Campionatul European Juniori – 1 Loc II;
Campionatul National Viteza Juniori – 1 Loc II;
Campionat National Seniori – 1 Loc I ;
Campionatul National Tineret – 1 Loc II ;
Campionatul National Juniori – 1 Loc II .

4. TIF ROXANA – LUPTE LIBERE - C.S.S. LUGOJ
Antrenor: Teodorescu Avramut
Rezultate:
Campionatul Mondial Juniori - 1 loc V;
Campionatul European Cadeti – 1 Loc I ;
Campionatul Balcanic Cadeti – 1 Loc II ;
Campionatul National Juniori II – 1 Loc I ;
Campionatul National Juniori I – 1 Loc II .

3. PRICOB SIMONA – LUPTE LIBERE - C.S.M. Timisoara
Antrenor: Petre Brandusan
Rezultate:
Campionatul Mondial Seniori – 1 Loc V ;
Cupa Europei Seniori – 1 Loc II ;
Campionatul National Seniori – 1 Loc I ;
Campionatul National Seniori Echipa – 1 Loc I ;
Campionatul National U23 – 1 Loc I .

2. POPA ANDREEA – CANOTAJ - C.S.S. Bega Timisoara
Antrenor: Calapis Ecaterina
Rezultate:
Campionatul Mondial Juniori – 1 Loc III ;
Campionatul European Juniori – 1 Loc I.

AMBASADOR AL SPORTULUI RAMURI SPORTIVE OLIMPICE 2017
NINI DICA - TENIS

SPORTIVUL ANULUI RAMURI SPORTIVE OLIMPICE 2017

1. TAMADUIANU DOBRE ESTERA – LUPTE LIBERE - C.S.M. Timisoara
Antrenor: Petre Brandusan
Rezultate:
Campionatul Mondial Seniori – 1 Loc V ;
Campionat European pe Natiuni Seniori – 1 Loc II ;
Campionatul National Seniori – 1 Loc I , 1 Loc II .

ANTRENORUL ANULUI 2017
Profesor Brandusan Petru – C.S.S. – C.S.M. Timisoara

TOP RAMURI SPORTIVE NEOLIMPICE 2017

10. BALANESCU CIPRIAN - TRIATLON - C.S. Raide Competition
Rezultate:
Campionatul National Seniori - 6 loc I ;
Campionatul Balcanic Seniori - 1 loc I .

9. LUCACIU ROXANA - DANS SPORTIV - C.S. MAGNUM TIM.
Antrenor: Raul Avram
Rezultate:
Campionatul Mondial U21 - 1 Loc II;
Campionatul National Seniori – 1 Loc II .

8. POP ALEXANDRA - KARATE - C.S. Zen Sho Timisoara
Antrenor: Costinas Catalin
Rezultate:
Campionatul Mondial Seniori - 1 Loc I ;
Campionatul National Seniori - 1 loc I ;
Campionatul National Seniori - 1 loc II .

7. DAN NICULINA - NAVOMODELISM - C.S.M. Timisoara
Rezultate:
Campionatul European Seniori - 2 Loc III;
Campionatul National Seniori - 2 loc I ;
Campionatul National Seniori - 5 loc II .

6. STANCIU MIHAI - KARATE - U.T.K. – U.V.T.
Antrenor: Cioroianu Mihai
Rezultate:
Campionatul Mondial Seniori - 1 Loc II;
Campionatul Mondial Seniori - 1 Loc III;
Campionatul National Seniori – 1 Loc I .

5. DAN CRISTINA - Navomodelism - C.S.M. Timisoara
Antrenor:
Rezultate:
Campionatul European Seniori - 1 Loc I;
Campionatul European Seniori - 1 Loc II;
Campionatul European Seniori - 1 Loc III;
Campionatul National Seniori - 3 loc I ;
Campionatul National Seniori - 1 loc III .

4. DAN EMILIAN - Navomodelism - C.S.M. Timisoara
Antrenor:
Rezultate:
Campionatul European Seniori - 1 Loc I;
Campionatul European Seniori - 1 Loc II;
Campionatul European Seniori - 1 Loc III;
Campionatul National Seniori - 4 loc I ;
Campionatul National Seniori - 2 loc II ;
Campionatul National Seniori - 2 loc III .

3. BARCAN BOGDAN - KARATE - U.T.K. – U.V.T.
Antrenor : Cioroianu Mihai
Rezultate :
Campionatul Mondial Seniori - 1 Loc I;
Campionatul Mondial Seniori Echipe - 1 Loc I;
Campionatul National Seniori – 2 Loc I½I .

2. STEMLER ROBERT - KARATE - U.T.K. – U.V.T.
Antrenor: Cioroianu Mihai
Rezultate:
Campionatul European Seniori - 1 Loc I;
Campionatul European Seniori - 1 Loc II;
Campionatul European Seniori - 1 Loc III;
Campionatul National Seniori - 4 loc I ;
Campionatul National Seniori - 2 loc II ;
Campionatul National Seniori - 2 loc III .

AMBASADOR AL SPORTULUI RAMURI SPORTIVE NEOLIMPICE 2017

HORIA COLIBASAN - ALPINISM

SPORTIVUL ANULUI RAMURI SPORTIVE NEOLIMPICE 2017

1. DAN LUCIAN - Navomodelism - C.S.M. Timisoara
Antrenor:
Rezultate:
Campionatul European Seniori - 2 Loc II;
Campionatul European Seniori -3 Loc III;
Campionatul National Seniori - 6 loc I ;
Campionatul National Seniori - 8 loc II .

NOMINALIZARI SPORTURI TEHNICE

PASCOTA IONEL – MOTOCICLISM - C.S. PASCOTA TIMIOSARA

NOMINALIZARI SPORTURI MASTERS

CAZACU ALEXANDRU - POWERLIFTING - C.S. Caza Powerlifting Timisoara

NOMINALIZARI SPORTURI PERSOANE CU DEZABILITATI

DOANA VICTOR - C.S. MARATON 93 LUGOJ

ECHIPA ANULUI SPORTURI INDIVIDUALE

C.S. DUMBRAVITA – TENIS DE MASA

ECHIPA ANULUI JOCURI SPORTIVE 2017

R.C.M.-U.V.T. TIMISOARA – RUGBY

 

COLABORATORI

Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Timiş (D.J.S.T.) este organizată în baza HG 776/2010

© 2017 - 2022 Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Timiş. Toate drepturile rezervate.

Dezvoltat de Blue Soft